Szukamy naszego pierwszego mieszkania

Właściwa lokata bankowa, jak ją znaleźć w gąszczu ofert?
Październik 19, 2016
Co warto zobaczyć w Kaliningradzie?
Luty 21, 2017

Szukamy naszego pierwszego mieszkania

Niemalże każdy z nas marzy o o swoich własnych czterech kątach, które zapewnią mu poczucie bezpieczeństwa, intymność oraz prywatność. Co zrobić, aby znaleźć idealne mieszkanie, które najlepiej wpisze się w nasze aktualne potrzeby?

Najpierw musimy zastanowić się nad metrażem. Jeśli mieszkamy sami, na początek z pewnością zadowoli nas choćby trzydziestometrowa kawalerka. Posiadając już jednak rodzinę i dzieci, warto pomyśleć o nieco większym metrażu, aby każdy z członków rodziny miał swój własny kąt do spania, odpoczynku, relaksu czy nauki – w przypadku dzieci.

Potem rozważmy lokalizację. Miejsce, w którym ma znajdować się nasze mieszkanie jest bardzo ważne. My nie będziemy musieli dojeżdżać daleko do pracy, a dzieci będą mieć blisko do szkoły. Warto na to zwrócić uwagę.

Zastanówmy się także, w jakiej strony świata powinno być usytuowane nasze lokum. Jeśli lubimy jasne i słoneczne pomieszczenia, wybierzmy coś z mieszkań południowych bądź południowo-zachodnich. Mieszkania północe często są ciemne, ponure i smutne, chociaż ich cena nierzadko jest niższa.

Co jednak zrobić w sytuacji, jeśli nas zwyczajnie na takie mieszkanie nie stać? Możemy pomyśleć wtedy o możliwości, jaką jest kredyt. Jeśli nigdy się tym nie interesowaliśmy, warto wybrać się do osoby, jaką jest doradca kredytowy. Osoba ta doradzi nam, jaki kredyt będzie dla nas najkorzystniejszy, pomoże obliczyć wysokość raty oraz czas spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *